ogien

Najbardziej opłacalne formy ogrzewania domu

…w waszych domach koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej stanowią ponad 80% całkowitych kosztów zużycia energii


Z CZYM PRZYCHODZI NAM SIĘ MIERZYĆ OBECNIE

Zimą, kiedy temperatury za oknem spadają poniżej 0°C przychodzi czas, że zwracamy baczniejszą uwagę na koszty jakie ponosimy ogrzewając nasze domy. Jest wiele paliw, z których można korzystać: gaz, węgiel, olej a także różnego rodzaju biopaliwa takie, jak drewno, brykiety czy pelety. Podstawowe pytanie jakie się nasuwa, to jakie ogrzewanie wybrać, by przyniosło nam korzyści a nie straty finansowe, które mogą być dotkliwe przez wiele lat.

 

KOSZTY OGRZEWANIA – JAK TO JEST NAPRAWDĘ

Czy wiedzieliście, że w waszych domach koszty ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej stanowią ponad 80% całkowitych kosztów zużycia energii? Przerażające prawda?
06012009037Jeśli więc teraz zaczęliście się zastanawiać co w takiej sytuacji zrobić, jak takie znaczne koszty zmniejszyć, a przy tym nie ponieść innego rodzaju strat, to mamy dla was idealne rozwiązanie. Przetestowaliśmy je na własnej skórze, stąd możemy podzielić się naszym doświadczeniem w tej kwestii.
By widocznie zmniejszyć koszty jakie pochłaniają standardowe metody ogrzewania domów wystarczy wyprodukować swój własny opał i obniżycie w ten sposób koszty ogrzewania. Jest to tym bardziej świetna sprawa, w której poprze was środowisko ekologów, ponieważ jest to rozwiązanie przyjazne dla naszego naturalnego otoczenia z uwagi na wykorzystanie naturalnych odnawialnych źródeł energii.

 

KTÓRY SPOSÓB OGRZEWANIA JEST NAJKORZYSTNIEJSZY?

Który rzeczywiście warto wybrać? Według przeprowadzonych badań do najbardziej opłacalnych form ogrzewania budynków mieszkalnych i nie tylko należy korzystanie z brykietów, takich jak na przykład agro złoty węgiel Biomasser. Dopiero na dalszych miejscach plasuje się miał węglowy, pelety agro, ekogroszek i gaz ziemny. Najmniej natomiast opłacalną formą ogrzewania jest olej opałowy lekki. Na poniższym wykresie możecie zobaczyć jak dokładnie przedstawiają się koszty związane z każdą z tych metod opałowych.

wykres730

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *